Renkli̇ Asfalt
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
Renkli Asfalt
Renkli Asfalt

RENKLİ DESENLİ ASFALT

Renkli desenli asfalt uygulaması, son otuz yıl içerisinde geliştirilmiş, en dayanıklı dekoratif zemin kaplama sistemidir. Renkli ve desenli asfalt; görünüm, uygulandığı ortama gösterdiği uyum ve mimari açıdan; tek tek döşenen parke taşı, tuğla ve diğer zemin kaplama ürünlerinin çok ilerisinde dekoratif asfalt baskı sistemidir. Çimentonun mukavemetiyle, asfaltın esnekliğini içeren kompozit bir üründür.

Asfalt yüzeyine baskı kalıpları ile desen verildikten sonra dayanıklılık ve direnç için renklendirilir. Renk seçenekleri ile estetik görünümlü, dekoratif, ayrıca hızlı uygulamaya sahip olduğundan ekonomiktir. RENKLİ DESENLİ ASFALT dekoratif baskı kalıpları ile asfalta , tuğla , arnavut kaldırımı,balık sırtı,kilitli taş, fisco, kayrak veya tasarlanan herhangi bir desen verilebilir. Asfalt yüzeyi baskı uygulandıktan sonra Renkli Yüzey Kaplama Sistemi kullanılarak yüzey renklendirilir. Renkli Yüzey Kaplama , su bazlı akrilik reçine ile güçlendirilmiş renkli bağlayıcısı ve sertleştiricisi ile özel asfalt kaplama boyasıdır. Asfaltın mukavemetini arttırır, çatlama ve bozulmasını engeller.

UYGULAMA ŞEKLİ

Plastik kovanın üst bölmesindeki 6,5 kg’lık renkli sıvı komponent (B Komponent) temiz bir kaba alınır ve düşük devirde 1-2 dakika karıştırılır. Karışıma 1,5 litre su ilave edilir ve karıştırıcı 400-500 devirlik ½ inçlik matkaba takılarak karıştırma altında 16,5 kg toz komponent (A Komponent) yavaş yavaş sıvı karışıma ilave edilir ve homojen oluncaya kadar 3-5 dakika iyice karıştırılır. Boya 110 PSI’lık hava kompresörüne bağlanan çift kademeli pompa ve buna bağlı püskürtücü ile asfaltın yüzeyine tek ya da iki kat olarak kapatıcılığına göre püskürtülür. Fırça ile boya asfaltın yüzeyine siyah renk kalmayacak şekilde yayılır. Son olarak eğer yapılan uygulamada cila ve vernik isteniyorsa Hisar Asphalt Paint Sealer (Cila) kullanılarak son kat cilalama yapılabilir. Uygulamalarda katman kalınlığı tek kat uygulamada 0,5 mm, iki kat uygulamada 1 mm kalınlığa ulaşır.

  • Alt yapı ve yol müteahhitliği
  • Alışveriş merkezleri
  • Askeri kuruluşlar
  • Endüstriyel tesisler
  • Otoparklar
  • Villa Arazileri
  • Street Print (Desenli Asfalt)
  • Street Bobd (Renklendirme)
  • İşleri tüm detayları ile üstlenip anahtar teslimi kullanıcıların hizmetine sunmaktayız.

Görsel çalışmaları görmek için lütfen tıklayınız.

Hizmetlerimizden Faydalanmak İçin Hemen Bize Ulaşın